BATA Firma Usługowo-Handlowa


FACEBOOK


TWITTER


INFORMACJE:


WWW: http://www.palakowo.pl/

Telefon:

Miejscowość: Oleśnica

Adres: Władysława Stanisława Reymonta 11

Kod pocztowy: 56-400

Źródła: http://www.palakowo.pl/palaki-do-tuneli


Dodano: 2018-11-14


http://www.palakowo.pl/ | Stelaż na tunel foliowy


W Polsce pogoda bywa zmienna, co znacząco może utrudniać uprawę warzyw i owoców. Ci, którzy mają ogród, nieraz umieszczają w nim tunel foliowy tak, aby wydłużyć sezon upraw. Dzięki temu już nawet wczesną wiosną, można zacząć uprawiać warzywa. Ważny jest jednak sposób wykonania tunelu.

Na rynku oferowane są zarówno gotowe tzw. foliaki, a także stelaże do tuneli. Jeśli chcesz, aby tunel miał większe rozmiary niż te oferowane przez producentów, możesz zbudować go samodzielnie. Stelaż na tunel foliowy powinien być wykonany w taki sposób, aby był jednocześnie wytrzymały i giętki. Dobrym rozwiązaniem są stelaże ze stali. Są one wytrzymałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Pałąki należałoby pomalować  farbą antykorozyjną, dzięki czemu przedłużysz ich trwałość. Dobrze zabezpieczone nie będą wymagały wymiany przez dobre kilka lat. W tym wypadku warto powstrzymać się od oszczędności i kupić dość drogą, ale jednak dobrej jakości farbę, która jest skuteczna w działaniu.

Obecnie można znaleźć stelaże wykonywane z różnych materiałów. Aluminium jest często wykorzystywane do produkcji szklarni i tuneli foliowych. Jego zaletą jest to, że jest stosunkowo niedrogie i co ważne nie koroduje. Wadą jednak stelaży aluminiowych jest to, że nie są zbyt wytrzymałe, a ciepło z nich szybko uchodzi.

Drewniane stelaże są mniej popularne, ponieważ drewno jako materiał budulcowy jest narażone na pleśnie i grzyby. Trzeba być świadomym, że choroby z drewna mogą przenieść się na rośliny, a tego na pewno wolałbyś uniknąć. Drewno wymaga ciągłej konserwacji, dlatego też po wielu latach użytkowania stelażu nie opłaca się już inwestować i zwyczajnie opłaca się kupić nowy.

Stelaże, które są jednak wykonywane ze stali, nie tylko są odporne na czynniki pogodowe, ale również na korozję. Nie ma potrzeby ciągłego konserwowania elementów budulcowych. Z pewnością daje to wygodę użytkowania. Z racji tego, że stal jest wytrzymała, to w tunelu można wieszać również doniczki. Dodatkowe obciążenie w tym wypadku nie będzie problemem. Na palakowo.pl znajdziesz firmę zajmującą się produkowaniem stalowych stelaży.WYSTAW OPINIE:
Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Autor: Dorota Nowakowska
PODOBNE WPISY